KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14886335
nr 1488 6335
Bengt Hegethorn
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Stilleben blommor och frukter. Signerad. Olja på duk, 80x89 cm, yttermått inklusive ram: 84x93 cm
Bengt Hegethorn, svensk målare född i Stockholm 1925.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 5 september 2022
kl 20:25:06
1/9 20:04:25